Оставьте нам заявку

Helista kohe telefonil 56 27 39 39, ja saada soodus -30%
Soodustused kehtivad alates teisest tunnist!
Või jäta teade:
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Saada tellimus

Helista kohe telefonil 56 27 39 39, ja saada soodus -30%
Soodustused kehtivad alates teisest tunnist!
Või jäta teade:
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Põrandakütte paigaldus

Just põrandaküte on tänapäeval üks soodsamaid ruumide küttesüsteeme. On täpselt teada, et elamu kütmiseks on parem radiaatorite asemel

põrandakütte paigaldus piltkasutada põrandakütet. Selleks on mitu mõjuvat põhjust: ruumid lähevad soojaks ühtlasemalt, samuti liigub õhk üsna vähe, mistõttu ei lenda õhus tolmu. Peale selle ei näe radiaatorid eriti esteetiliselt välja. Samuti ei ole nad võimelised kütma ja soojendama külma põrandat, millega elanikud pidevalt füüsiliselt kokku puutuvad ning on seepärast sunnitud kandma koduseid jalanõusid.
Vesi- või elektri põrandaküte?
Kõigepealt tuleb teil otsustada, kas te soovite paigaldada elektri põrandakütet või vesipõrandakütet. Mõlema põrandakütte efektiivsus on peaaegu ühesugune, kuid hind on erinev.
Kui olete otsustanud paigaldada põrandakütet vannituppa või varustada sellega teist väikese pindalaga ruumi, siis optimaalseks lahenduseks on elektriline soojustuskaabel, kuna selle paigaldamine on palju lihtsam ja materjali maksumus on samuti odavam. Kaabli paigaldamiseks ei ole vaja puurida sügavaid kanaleid, nagu seda on tarvis vesikütte puhul. Samuti ei hakka elektri põrandaküte tarbima palju elektrienergiat, kui jutt käib sanitaarsõlmedest.
Suurtes ruumides, nagu elu-, magamis või söögituba, on parem paigaldada vesipõrandakütet. Kuigi vajalik materjal läheb maksma mõnevõrra rohkem ja selle paigalduseks läheb vaja ka suuremaid oskusi, kuid taolise süsteemi kasutamine osutub teie jaoks kordades odavamaks võrreldes elektri põrandaküttega. Kahjuks on torude rikkumisest/kahjustumisest võimalikud tagajärjed palju tõsisemad ning ka nende remont tervikuna on üldjuhul kallim.

Põrandakütte hind puitkonstruktsioonides ja kivimajadesvesi põrandaküte pilt
Torudes soojendatud vesi hoiab mõnda aega soojust ning ei vaja pidevat elektrienergia tarbimist. Seetõttu on vesikütte maksumus võrreldes elektri omaga tunduvalt väiksem. Kui aga energiaallikana kasutatakse looduslikku gaasi, siis teie kulutused muutuvad minimaalseteks.
Mis puudutab põrandakütet puitpõrandale, siis siin ei ole ühtset lahendust. Kõik sõltub sellest, kas te olete valmis suurteks rahalisteks ja ajalisteks kulutusteks põrandakütte paigaldamisel, et tulevikuks osutuks põrandaküttesüsteemi kasutamine soodsamaks, või eelistate pigem lihtsamat ja rahaliselt soodsamat paigaldust ning märkimisväärseid elektrienergia kulutusi tulevikus. Tuletame samuti meelde, et vesipõrandakütte paigaldamiseks kortermajades on vaja saada selleks vastavat luba ning tasuda riigilõivu, mida ei ole tarvis, kui olete teinud oma valiku elektri põrandakütte kasuks.
Ettevõte Ajsan on valmis pakkuda teile küttesüsteemi komplekslahendust vastavalt teie eelarvele. Võtke meiga ühendust ning meie teenindusjuht pakub teile optimaalset lahendust ning samuti arvutab välja selle ligikaudset maksumust.

Võtke meiega ühendust!
Tel +372 627 39 39
Saatke e-mail aadressil ajsan@ajsan.ee või täitke broneeringuvormi lehe allpool!